Open Mic - JAZZ INN - Охрид

Open Mic - JAZZ INN - Охрид

300 ден.
Број на карти:

Отворен микрофон.

Шоу на кое можеш да се пријавиш и да настапиш со свои 5 мин. оригинален материјал. Доколку мислиш дека можеш или во друштвото ти велат дека си проклето смешен/а интересен/а ова шоу е за тебе. 

Донеси своја публика на шоуто и добиј ги своите 5 мин. 

Не е дозволен краден материјал од други комичари. Не се дозволени вицеви, готови скечеви и тн. Напиши свои 5 мин. и пробај си ја среќата. 

На крај од шоуто публиката одлучува кој бил најдобриот. Најдобриот ќе добие шанса да настапи во регуларно шоу и плус парична награда од 6000 ден. 

ПРИЈАВИ СЕ НА: info@hahaha.mk (за пријавување прати ни име презиме и твоја фотографија) 

За ПУБЛИКАТА ! 

Отворен Микрофон 

11.08.2024 JAZZ INN старт 20:00 Билети по 300 ден. 

Принципот на сместување се врши на принципот прв дојден прв услужен.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Open Mic - JAZZ INN - Охрид Отворен микрофон. Шоу на кое можеш да се пријавиш и да настапиш со свои 5 мин. оригинален материјал. Доколку мислиш дека можеш или во друштвото ти велат дека си проклето смешен/а интересен/а ова шоу е за тебе.  Донеси своја публика на шоуто и добиј ги своите 5 мин.  Не е дозволен краден материјал од други комичари. Не се дозволени вицеви, готови скечеви и тн. Напиши свои 5 мин. и пробај с.. Category: Product #: 11.08.2024-20:00- JAZZ INN -Охрид Regular price: 300 ден. 300
Available from: HAHAHA.mk

За нас

ДТПУ ХАХАХА 2023 ДООЕЛ
ДАМЕ ГРУЕВ 207Д-29, 6000 Охрид
ЕМБС: 7683219 | ЕДБ : 4020023549021

Контакт

  • 075 283 066
  • hahaha.moresmiles@gmail.com

Facebook

HAHAHA.mk © 2024. UKION SHOPS