10 Години 2 Mothers Brothers - ДОЛНИ САРАЈ - Охрид
  • 10 Години 2 Mothers Brothers - ДОЛНИ САРАЈ - Охрид

10 Години 2 Mothers Brothers - ДОЛНИ САРАЈ - Охрид

500 ден.
Број на карти:

10 Години 2 Mothers Brothers - Comedy Cabaret 

13.08.2024 Долни Сарај - Охрид старт 22:00. 

Билети во претпродажба 500 ден. На ден на настан 600 ден. 

Билетите се без нумерирани седишта. Принципот на избор на места е прв дојден прв услужен. 

 

Динамичното дуо 2 Mothers Brothers или за тие што бегале од часови по англиски Од две Мајки Браќа е комично дуо кое веќе десет години се шегува со се што ни се случува во оваа сакана и намачена татковина. 

Комично кабаре кое низ комедија и пародија на познати и авторски песни ќе ви ги раздвижи стомачните до болка. 

Не пропуштајте ја премиерната изведба на новото шоу по повод 10 годишнината на ова динамично комеди дуо! 

За ваше задоволство ќе се погрижат: 

Стрезо Стаматовски, Никола Тодороски, Никола Јосифоски, Јане Тодороски. 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

10 Години 2 Mothers Brothers - ДОЛНИ САРАЈ - Охрид 10 Години 2 Mothers Brothers - Comedy Cabaret  13.08.2024 Долни Сарај - Охрид старт 22:00.  Билети во претпродажба 500 ден. На ден на настан 600 ден.  Билетите се без нумерирани седишта. Принципот на избор на места е прв дојден прв услужен.    Динамичното дуо 2 Mothers Brothers или за тие што бегале од часови по англиски Од две Мајки Браќа е комично дуо кое веќе десет години се шегу.. Category: Product #: 13.08.2024-22:00-Долни Сара ј- Охрид Regular price: 500 ден. 500
Available from: HAHAHA.mk

За нас

ДТПУ ХАХАХА 2023 ДООЕЛ
ДАМЕ ГРУЕВ 207Д-29, 6000 Охрид
ЕМБС: 7683219 | ЕДБ : 4020023549021

Контакт

  • 075 283 066
  • hahaha.moresmiles@gmail.com

Facebook

HAHAHA.mk © 2024. UKION SHOPS